| gIiiIolil a întrebat:

de cand a cumparat fratele meu placa video imi merge counterulo ca naiba straight face dc?

5 răspunsuri:
| HεεЌεЯε a răspuns:

Poate ca depinde de placa si de placa pentru care trebuie la counter.....la mine la fel sa intampla la gta din cauza ca am placa mai mare...

| bugasebi a răspuns:

Ce placa video ai? Intra in dxdiag(dai pe start,run si scrii acolo dxdiag si dupa dai display) si precizeaza, uita-te daca a pus placa bine, si daca a instalat-o, astept un raspuns dupa, dupa aia intra pe systemrequirementslab.com si da pe cs 1.6 sau ce ai tu.
La 1.6 nu iti trebuie o placa mai mare de 16mb adica mai jos de FX de la nVIDIA, care nu se mai cumpara.
Si, verifica ca placa video sa fie compatibila cu placa de baza, si uita-te la tensiune, si daca ai destula sursa pentru placa!

| gIiiIolil explică (pentru bugasebi):

Pai, hai ca iti zic toate detalile, placa video e nVidia GeFORCE 610 de 1024 mb, am 2 GB RAM, procesor AMD Athlon 6400 x2 Dual Core de 3, 2 Ghz. Placa e compatibila cu placa de baza dar nu stiu cum sa vad tensiunea si sursa straight face

| bugasebi a răspuns (pentru gIiiIolil):

Desfa carcasa, e cel mai usor, dupa aia calculeaza tensiunea de la GPU, CPU si celelalte componente, uita-te pe net sa vezi care e eficienta la sursa si care e voltajul maxim!

| gIiiIolil explică (pentru bugasebi):

Deja devine mult prea complicat, mai bine las-o asa...