| Makarov a întrebat:

de cateva zile am probleme cu tastatura, nu imi merg unele cifre si unele litere de pe ea, uneori merg alteori nu merg, mentionez ca am schimbat windowsul am bagat windows 7, si odata cu windowsul si tastatura,. si la fel help! =(

2 răspunsuri:
| alincostin15 a răspuns:

Cu siguranta nu este de vina Sistemul liturgic al calculatoruilui! Problemele tastaturei apar doar de la erori umane (cum ar fi neglijenta ex. sa scapi un singur strop de apa pe tastatura, iar apa va ajunge la circuite, s-a depus prea mult praf in ea pentru ca nu ai curatat-o etc...). Eu iti propun, daca te simti in stare sa o deschizi si sa varifici daca circuitele din interior sunt curate(fara pete etc.) sau daca nu inlocuirea tastaturei.
sper ca ti-am fost de folos
Cu stima
Marian Alin

| Makarov explică (pentru alincostin15):

Da marian o fii si asta, dar am desfacut-o, nu avea nicio problema, curata. oricum cea veche avea maxim 5 luni, si miercuri am cumparat una noua, aceeasi problema ...eu de obicei sunt atent cu calculatorul deci oricum apa-suc cv. nu am varsat pe ea