| MyObsession a întrebat:

Mie nu îmi mergea tastatura, şi am downloadat de pe net Virtual Keyboard.Totul a fost frumos până când nu îmi merg câteva litere şi cifre şi trebuie să apăs pe tastatura virtuală ca să meargă.
Ce trebuie să fac ca să meargă tastatura din nou, sau măcar acele litere? Menţionez că am pus altă tastatură ca să văd dacă merge.
Fundă.

Răspuns Câştigător
| Rapyto a răspuns:

Ai downloadat tastatura virtuala? de ce?
Intra la Run (din start) si scrie "osk". :-)

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Da, pai daca ai probat si cu alta tastatura si tot nu merge, cel mai sigur este o problema de la windows, sau mai exact de la driver-ul tastaturii.
Ce poti incerca, si ce a mers si la mine, este sa iei cd-ul cu windows-ul, si sa-i dai un "Repair".
Daca ai windows xp, e foarte usor, bagi cd-ul in pc, dai restart, si inainte de instalare, o sa te intrebe daca vrei sa-l reinstalezi sau sa-l repari.
Daca nu, poti reinstala windows-ul, dar nu cu totul. Adica muti tot ce vrei sa pastrezi din partitia C, sau in ce partitie ai tu windows-ul in alta partitie, apoi reinstalezi windows-ul fara sa te atingi de partitia cealalta.
Deci, mai pe scurt, o reinstalare scurta a windows-ului este cea mai rapida metoda.
DAR, incearca tastatura ta si la alt calculator, si daca merge bine, probabil este o problema cu mufa in care bagi tu cablul de la tastatura, si atunci trebuie reparat.

| MyObsession explică (pentru MenInShadow):

Recent mi-am reinstalat Windowsul (XP) deoarece C-ul era full.Mufa e băgată bine, apoi CD-ul cu Windowsul nu îl mai am.şi, mă descurc extrem de prost când vine vorba de probleme ale pcurilorlaughing.

| MenInShadow a răspuns (pentru MyObsession):

Nu ma refeream la mufa pe care o bagi tu in pc, ci mufa in care bagi tu mufa de la tastatura. E posibil sa fie stricata.