| Alexandru_Ungureanu_1990 a întrebat:

de ceva vreme calculatorul imi merge greu la jocuri si la programe. Am la CPU:0-24 Si RAM:50-57.
Ce ma gandiseram eu era sa bag mai multi ram cel putin 8 si sa reformatez. Please Help!

5 răspunsuri:
| fabilescu a răspuns:

Ceva mai multe detalii despre configuratia pc-ului?

| Alexandru_Ungureanu_1990 explică:

RAM: 1 GB
Placa video cu 2 drivere instalate si eu am placa de la nVIDIA: Nvidia GeForce si AMD...
Windows 7 Home Premium 32 bit

| NicK93x a răspuns:

Pai daca inainte mergea bine si acum merge greu incearca asa:
-deschizi carcasa si il cureti de praf
-reinstalezi windowns-ul ca poate il ai demult si ai mai luat virusi etc
-daca nu merge nici asa poate e de vina o componenta din el in special placa video, procesor, rami
Succes!

| Alexandru_Ungureanu_1990 explică (pentru NicK93x):

S-ar putea sa fie de la praf ca windowsul il am de 1 an iar ramul il am nou procesorul trebuie schimbat MS MULT LA TOTI!

| Alexandru_Ungureanu_1990 explică (pentru NicK93x):

De virusat nu e virusat ca am si avast si eset si comodo iar ele spun ca nu am niciun virus.