| micky a întrebat:

De ceva vreme imi merge calculator greu si am si cativa virusi si as vrea sa reformatez un HDD. Imi puteti explica pas cu pas cum pot reformata HDD-ul?

Răspuns Câştigător
| Catalion a răspuns:

Http://www.videotutorial.ro/? p=425
Daca nu apare un tutorial despre cum se instaleaza windows xp, atunci scrie in casuta de cautare acest titlu: Cum se instaleaza sistemul de operare windows xp sp3 -video tutorial

2 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Iti recomand acest linck care cu siguranta iti va arata pasii de reformare a HDD-ului :
http://www.aline.ro/......owered.pdf
Bafta!:)

| axeltm a răspuns:

Varianta cea mai simpla: cand instalezi Windows-ul, te intreaba daca vrei sa formatezi hard-ul sau vrei sa-l lasi intact. Recomandarea mea esta, in caz ca nu ai hard-ul NTFS ci FAT32, sa alegi Format NTFS happy
Diferenta dintre FAT32 - NTFS: FAT32 nu poate stoca fisiere mari, deci in caz ca descarci un film DVD in format. ISO acesta probabil va avea un pic peste 4GB, aceste fisere fiind posibile doar daca hard-ul este NTFS happy
Succes