| cocosmaq a întrebat:

Salut TPU
De curand am instalat windows 7 ultimate x64 biti.Totul merge bine dar cand vreau sa folosesc o grafica rigicata la un joc imi spune ca nu am 64 biti ci 32 si cand ii dau proprietati la my computer zice ca opereraza pe 64 biti
Cum pot schimba rezolutia de pe 32 biti pe 64?

Răspuns Câştigător
| Emckill21 a răspuns:

Pai, depinde de ce joc, cele care folosesc java, trebuie sa iti faci un update la java de 64 bid adica iti dau un exemplu forate recent intalnit si des: Minecraft, dai pe far i-ar atunci iti apare ca ai 32 bit si tu cand dai pe my computer iti da ca ai 64 trebuie updatat la versiunea de 64 il poti gasi pe site-ul lor, Funda?

| cocosmaq explică (pentru Emckill21):

Exact pentru Minecraft aveam nevoie
multumesc

| Emckill21 a răspuns (pentru cocosmaq):

Cu placere, i-ar daca mai ai nevoie de ceva poti sa ma anunti big grin