| TheROby2000 a întrebat:

De curand am vrut sa imi instalez un joc nou si m-am gandit la League Of Legends. Am accesat site-ul oficial, am descarcat installer-ul din browser fara probleme. Cand insa vreau sa-l instalez dau "next" dau "accept the terms" aleg unde sa se instaleze, dau instal si imi apare acolo aia cum se incarca si scrie Status : Installing prerequisite software. Astept 3 chiar 4 ore si aia unde trebuia sa apara verde nu se incarca DELOC. Precizez ca mi-am reinstalat windows-ul, l-am avut instalat fara probleme pe celalalt windows.
Dau funda GARANTAT big grin

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta sa dai accept la ce iti spune acolo probabil iti apare o fereastra care asteapta confirmare, schimba cu alt tab sa vezi daca e, prerequisite software de obicei e directx, Microsoft visual c etc

| TheROby2000 explică (pentru anonim_4396):

Direct x9 am, Adobe air am, Microsoft visual c de care trebuie pentru LoL?

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheROby2000):

Nu conteaza ca le ai deja instalate jocul le instaleaza la inceput sau la sfarsit pe alea care vin cu jocul

| TheROby2000 explică (pentru anonim_4396):

Si cand pun cursorul pe fereastra in care apare ca se instaleaza imi apare ca se incarca...De 4 ore!

| TheROby2000 explică (pentru anonim_4396):

Daca instalez de pe alt site gen tpb sau kickass imi va merge LoL-ul sau trebuie neaparat de pe site-ul lor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheROby2000):

Da poate in spatele la fereastra e alta fereastra de asteapta confirmare sa instaleze, ti-am zis apasa alt si tab sa vezi ce ferestre ai deschise si vezi daca e vreo fereastra de asteapta confirmare, daca iti incarca da greu poate sa fie de la net dar tu zici ca nu incarca deloc

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheROby2000):

Poti sa-l instalezi de pe kickass nu conteaza asta, dar sa-l iei ultima versiune ca daca nu e si se blocheaza la update nu ai rezolvat nimic

| GheorghitaEmanuel1422 a răspuns:

Nu e o problema. La fel am patit si eu. L-am lasat la instalat 10 ore... Doar asteapta.
Sper ca te-am ajutat.

| Gameru25 a răspuns:

Cauta sa dai accept la termenii si conditiile jocului. Oricum cu cat ai internet mai bun, cu atat o sa se instaleze mai repede.Sau este doar o eroare ce nu poate fi rezolvata.

| TheROby2000 explică (pentru Gameru25):

Internetul nu-i problema e bun am instalat ieri alt joc chiar repede dar in 5-6 ore nu se incarca DELOC asta e problema

| Flavius003 a răspuns:

Asteapta, si pe mine ma enerveaza chestia asta, caci trebuie sa astept mult, depide de internet, cu cat ai internetul mai bun cu atat se incarca mai rapid...
Ps: Este un loc unde arata viteza pe sec, si aproximarea in cat timp se termina