| SCOOBftw a întrebat:

Deci, am 2 sate pe triburile unul de 6000 de puncte (dimineata cu 7000 a fost satu' dar am avut vreo 5 atacuri de la unu', o sa ramas fara sat, adeziunea 46 ) si unul de 700 pct.De pe satul mare am trimis tot ce mai aveam din atacuri, 1000 topoare 15 cav usoara 2 catapulte, etc. pe cel mic ca sprijin. Daca satul mare va fi luat, trupele din satul mic, ce se va intampla cu ele?

Daca ia ala satul, poate retragele trupele din satul mic, adica sa retraga sprijinul? Sau imi raman mie?

2 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Cred ca iti raman tie dar nu le vei putea folosi pentru a ataca alt sat, doar in aparare.

| SCOOBftw explică:

Raman fara sat*
dimineata avea 7000*

Scuzati, sunt foarte nervos. straight face.