| R1pstar a întrebat:

deci nu stiu de ce calculatorul are multe freezuri in general si in jocuri si nu am virusi ca am scanat cu avg si cu avira calculatorul stiu ca imi duce acele jocuri pentru ca nu mereu se intampla sa faca freezuri numa in zilele cand il apuca si ma gandeam ca poate este vina ramilor tin sa mentionez ca vorbesc de lol si fps imi variaza intre 55-60 si dintrodata la 04 mersi este de 30 deci am 4 gb ram dar numai 3 sunt unusable aceasta este problema? cum as putea sa o rezolv sau ce alte probleme ar putea fi sa imi faca calculatorul sa aiba freezuri sau cand ma joc si vr sa ascult muzica pur si simplu cand deschid chromul am lag in tot calculatorul si imi scade fps radical de mult la 30 cum as putea rezolva? si da jocul este pe high dar cand il dau pe low tot la fel sunt fps-urile? si unde as putea vedea aplicatile care ruleaza si mananca rami si cum sa eliberez din acei rami? tin sa mentionez ca am windous 7 ultimate pe 64 bits si in mod normal calculatorul pe care il am la niste cunostinte ce au exact ca si al meu le merge pe high in 120 fps fara probleme cu chromul jocuri pornite cate 2 odata. apropo este laptop* nu calculator
dau funda celui care ma rezolva daca mai trebuie detalii dati-mi adresa de skype/ Facebook si va dau add

Răspuns Câştigător
| ExpertHost a răspuns:

Foloseste process monitor (https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/processmonitor.aspx) si Process Explorer, tot de la Microdoft, gratuite ambele (https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/processexplorer.aspx).
Fps-urile tin de GPU si procesor. Daca ai un i5/i7 cu procesor grafic pe CPU nu ar trebui sa simta atat de mult utilizarea resurselor de la Chrome. Process explorer iti da detalii despre utilizare pe mai multi parametri.

| R1pstar explică (pentru ExpertHost):

Da am urmat sfatul si cred ca am gasit problema cu rami =]] uitate pe link te rog si daca ai putea sa imi spui ce ar trebui sa fac https://snag.gy/Al2fDQ.jpg
iar numerele din stanga jos au ajuns deja la 1.000.000 si continua sa creasca

| ExpertHost a răspuns (pentru R1pstar):

Numerele sunt irelevante insa daca te uiti la detalii, vei vedea ce ruleaza fiecare thread si iti va fi mai usor sa localizezi eventualele probleme.In toolbar ai posibilitatea sa vezi si grafice.