| kata9kata a întrebat:

Doresc sa achizitionez un pc (de gaming)
Am gasit 2 si nu stiu care este mai bun si doresc sa ma sfatuiti:
1.Sistem Desktop Serioux Action V8 cu procesor Intel® Pentium® Dual-Core G2020 2.9GHz, 4GB, 500GB, AMD Radeon 6570 1GB

2.Sistem Desktop Serioux Force V3 cu procesor AMD A8 X4 6600K, 3. 90GHz, 4GB DDR3, 1TB

Doresc un raspuns cat mai rapid

4 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Daca imi spui ce buget ai iti caut eu piesele potrivite, da cada il cumperi direct asamblat iti iei o teapa cat casa de mare

| NoNameInAction a răspuns:

Ti-as recomanda sa il iei pe piese:harddisk: HDD WD Caviar Blue 1TB SATA3 64MB 7200RPM
2.Kit memorie: Corsair 2x4GB DDR3 1866MHz Vengeance rev A
3.placa de baza: Motherboard Gigabyte H77-DS3H Socket 1155
4.placa video: Graphics Card Gigabyte AMD Radeon HD7950 3GB DDR5 384bit PCIe
5.procesor: Processor Intel Core i5-3470 IvyBridge 3.2 GHz Socket 1155 box
6.solid state disk: SSD Intel 330 Series 120GB SATA3 MLC
7.dvd writer: DVD-Writer Asus DRW-24B5ST Bulk
8.sursa: Modular Source Inter-Tech Combat Power CPM 650W

| NoNameInAction a răspuns (pentru NoNameInAction):

Tin sa mentionez ca este cam scump( app 5000lei noi, sau 50 de milioane de lei vechi) dar se merita. Tin sa mentionez ca si un monitor cu rezolutie mare si de preferat unul tip LED because am auzit ca sunt mai bune decat plasmele.

| kata9kata explică:

Tin sa mentionez ca nu vreau sa cumpar unul pe piese doresc doar pareri