| iKaiju a întrebat:

E mai bine sa fac un pc pe piese decat sa il cumpar gata facut? M-am gândit să imi iau un pc iar pana acum nu am mai asamblat niciodată unul, asa ca ma gandesc ca daca cumpar piesele si carcasa nu o sa inteleg nimic, dar din cate am inteles pot gasi tutoriale si e mai ieftin daca il fac eu, plus il pot alege exact in bugetul meu (600-700 de euro), ce parere aveti si daca stiti un tutorial lasati-mi link pls.

2 răspunsuri:
| Tian44 a răspuns:

In primul rand sa ai grija ca piesele sa fie compatibile. In rest merita sa-l fac pe piese si nici greu nu e sa-l asamblezi.

| RaptorFabian a răspuns:

Mai bine cumperi gata făcut! Asa e mai greu sa găsești fiecare piese compatibila și etc etc. Ori sa te uiți la un pc care îți place de pe net sau de unde vrei și poți sa îți faci unul la fel doar ca cu unele piese schimbate sau gen cum vrei tu.