| Bossutz a întrebat:

E vorba de metin2.Am lv 25, si vreau cal.Este greu? Stiu, trebuie sa ma duc la arcasi salbatici, sa bat 20 in 30 de minute.Dar nu prea ii pot bate.Am platosa de tigru +6 si Sabie de argint +5...Ce fac?

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Nu, nu e pentru idioti doar ca este prea complicat si nu se mai merita sa il joci, mai ales cand ai jocuri mai misto pe mmohut. Bossutz ca sa bati arcasii aia nu iti trebuie iteme super tari, doar sa ai caracterul construit corect. Punctele de la status conteaza foarte mult, fiind razboinic pe corp trebuie sa pui mai multe puncte la VIT decat la STR (2 VIT- 1STR pe lvl) si sa nu pui deloc la INT si DEX. Apoi sunt magiile, aura sabiei neaparat sa fie primul M (de preferat la 17 puncte) apoi faci M la iures (iti este foarte util la lvl mai mare cand cresti la bo, dar nu o sa fie bun la duel), vartejul sabiei, incizie si izbitura. Ai lvl 25 ceea ce inseamna ca ar trebui sa ai M1 la aura sabiei, 4 puncte la iures si cate un punct la vartej, izbtura si incizie. Iar la status ar trebui sa ai 54 de puncte la vit si 31 de puncte la str (asta pentru ca la lvl 1 ai 4 puncte la vit si 6 puncte la str si se adauga inca 50 de puncte la cit si 25 de puncte la str). Acum sa trecem la iteme. Iti sugerez un coif de nivel 21 +6 sau unul de lvl 1 +9, scut de lvl 1+7, colier, papuci cu pv dac se poate si neaparat bratara de argint+6 (sau si mai mare). Cred ca ti-ar prinde mai bine o coasa de razboi +7 sau mai mare (stiu ca este o arma de doua maini iar pentru razboinicii pe corp este mai buna o sabie, dar de data asta facem o exceptie), armura este buna (desi nu ar fi rau daca ar avea pv si ar fi +9 dar merge si cum o ai tu), era sa uit de cercei laughing cercei de cupru +6 sau +7. Ai grija la cercei ca tu ai nevoie de aia care iti dau str (cupru si abanosi, restul nu sunt buni pentru tine) si sa iti pui colier de aur alb la lvl 42, pana atunci sper ca strangi bani sa il cumperi +9.

2 răspunsuri:
| Holyman a răspuns:

Farmeaza mult, fa-ti itemele dupa aceea iti poti lua un cal!

| TheNoobster112 a răspuns:

Lasa metinu baiete ca e pentru idioti

| William a răspuns (pentru TheNoobster112):

Nu, nu e pentru idioti doar ca este prea complicat si nu se mai merita sa il joci, mai ales cand ai jocuri mai misto pe mmohut. Bossutz ca sa bati arcasii aia nu iti trebuie iteme super tari, doar sa ai caracterul construit corect. Punctele de la status conteaza foarte mult, fiind razboinic pe corp trebuie sa pui mai multe puncte la VIT decat la STR (2 VIT- 1STR pe lvl) si sa nu pui deloc la INT si DEX. Apoi sunt magiile, aura sabiei neaparat sa fie primul M (de preferat la 17 puncte) apoi faci M la iures (iti este foarte util la lvl mai mare cand cresti la bo, dar nu o sa fie bun la duel), vartejul sabiei, incizie si izbitura. Ai lvl 25 ceea ce inseamna ca ar trebui sa ai M1 la aura sabiei, 4 puncte la iures si cate un punct la vartej, izbtura si incizie. Iar la status ar trebui sa ai 54 de puncte la vit si 31 de puncte la str (asta pentru ca la lvl 1 ai 4 puncte la vit si 6 puncte la str si se adauga inca 50 de puncte la cit si 25 de puncte la str). Acum sa trecem la iteme. Iti sugerez un coif de nivel 21 +6 sau unul de lvl 1 +9, scut de lvl 1+7, colier, papuci cu pv dac se poate si neaparat bratara de argint+6 (sau si mai mare). Cred ca ti-ar prinde mai bine o coasa de razboi +7 sau mai mare (stiu ca este o arma de doua maini iar pentru razboinicii pe corp este mai buna o sabie, dar de data asta facem o exceptie), armura este buna (desi nu ar fi rau daca ar avea pv si ar fi +9 dar merge si cum o ai tu), era sa uit de cercei laughing cercei de cupru +6 sau +7. Ai grija la cercei ca tu ai nevoie de aia care iti dau str (cupru si abanosi, restul nu sunt buni pentru tine) si sa iti pui colier de aur alb la lvl 42, pana atunci sper ca strangi bani sa il cumperi +9.