| Ionut_Minim_1996 a întrebat:

eu joc metin si am un cont de saman din ala care da buff eu nu stiu sa bonusez ce pun casa devin pvm si casa devin pvp ofer fonta multumes

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Pentru pvm.
ARMA: patrunzatoare, critica, int, semi-om, viteza farmec (optional).
ARMURA: max pv, sansa de a reflecta atacul corporal, viteza farmecului.
COIF: semi-om, sansa de a evita atacul cu sageti, viteza de atac, regenerare pv.
SCUT: imun la necunostinta, int, semi-om, sansa de a reflecta atacul corporal, bonus exp (daca vrei sa cresti, altfel pune sansa de a evita atacul corporal).
PAPUCI: max pv, bonus exp, sansa de a evita atacul cu sageti, rezistenta la sageti, critica.
CERCEI: semi-om, viteza de miscare.
COLIER: max pv, bonus exp, critica, patrunzatoare, regenerare pv.
BRATARA: max pv, patrunzatoare, semi-om.
Pentru pvp:

Anti saman dragon ( buffer)
ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, int, semi-om. (pietre: anti saman, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, rezistenta magie, sansă de a reflecta atacul corporal, viteza farmecului, aparare evantai. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
ARMURAtongueV, rezistenta magie, sansă de a reflecta atacul corporal, viteza farmecului, aparare clopot. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: int, semi-om, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal,
BRATARA: PV, semi-om, rezistenta magie, patrunzatoare.
COLIER: PV, critica, patrunzatoare, sansa la necunostinta, aparare clopot.
COLIER: PV, critica, patrunzatoare, sansa la necunostinta, aparare evantai.
PAPUCI: PV, critica, aparare evantai, aparare clopot, sansa la necunostinta
CERCEI: aparare evantai, aparare clopot, semi-om, viteza de miscare.
COIF: sansa de otravire, rezistenta magie, semi-om.

Anti saman vindecare (healer)

ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, int, semi-om. (pietre: anti saman, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, rezistenta magie, rezistenta la foc, aparare fulger, aparare evantai. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
ARMURA: PV, rezistenta magie, rezistenta la foc, aparare fulger, aparare clopot. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: int, semi-om, imun la necunostinta, sansa de a bloca atacul corporal.
BRATARA: PV, rezistenta fulger, rezistenta magie, patrunzatoare, semi-om.
COLIER: PV, sansa la necunostinta, critica, patrunzatoare, aparare clopot.
COLIER: PV, sansa la necunostinta, critica, patrunzatoare, aparare evantai.
PAPUCI: PV, critica, sansa la necunostinta, aparare clopot, aparare evantai.
CERCEI: aparare clopot, aparare evantai, semi-om.
COIF: sansa la otravire, semi-om, rezistenta fulger, rezistenta magie.

Anti ninja lama

ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, int, semi-om. (pietre: anti ninja, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, sansa de a reflecta atacul corporal, aparare magie, aparare pumnal, viteza farmecului. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: semi-om, int, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal, imun la otravire.
BRATARA: PV, patrunzatoare, aparare magie, semi-om.
COLIER: PV, aparare pumnal, patrunzatoare, sansa la necunostinta, critica.
PAPUCI: PV, aparare pumnal, critica, sansa la necunostinta.
CERCEI: aparare pumnal, semi-om, rezistenta la otrava.
COIF: sansa de otravire, rezistenta la magie, semi-om.

Anti ninja arc

ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, int, semi-om. (pietre: anti ninja, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, sansă de a reflecta atacul corporal, rezistenta la sageti, aparare magie. (pietre: vitalitate, eschiva si pitularii)
SCUT: imun la necunostinta, int, sansa de a reflecta atacul corporal, semi-om,
BRATARA: PV, patrunzatoare, aparare magie, semi-om, rezistenta la foc.
COLIER: PV, sansa la necunostinta, critica, patrunzatoare.
PAPUCI: PV, rezistenta la sageti, sansa de a evita atacul cu sageti, critica, sansa la necunostinta.
CERCEI: semi-om, rezistenta la otrava, viteza de miscare.
COIF: regenerare pv, sansa de a evita atacul cu sageti, rezistenta la magie, semi-om.

ANTI SURA BM
ARMA: critica, patrunzatoare, sansa de otravire, int, semi-om. (pietre: anti sura, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: sabie, PV, rezistenta la foc, rezistenta la magie, sansa de a reflecta atacul corporal,. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: semi-om, int, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal,
BRATARA: semi-om, rezistenta la magie, rezistenta la foc, PV, sansa la lovituri patrunzatoare.
COLIER: aparare sabie, critica, patrunzatoare, PV, sansa la necunostinta.
PAPUCI: aparare sabie, critica, PV, sansa la necunostinta.
CERCEI: aparare sabie, semi-om.
COIF: sansa la otravire, rezistenta magie, rezistenta foc, semi-om.

Anti sura AM

ARMA: patrunzatoare, critica, int, semi-om,. (pietre: anti sura, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: sabie, PV, rezistenta la magie, la foc, sansa de a reflecta atacul corporal (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: semi-om, int, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal.
BRATARA: PV, semi-om, rezistenta la magie, rezistenta la foc, lovituri patrunzatoare.
COLIER: PV, aparare sabie, patrunzatoare, sansa la necunostinta, critica.
PAPUCI: PV, aparare sabie, critica, sansa la necunostinta
CERCEI: aparare sabie, semi-om
COIF: sansa la otravire, rezistenta magie, rezistenta foc, semi-om.

Anti war corp si mental

ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, int, semi-om. (pietre: anti razboinic, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, sansa de a reflecta atacul corporal, aparare sabie, aparare doua maini, rezistenta la magie.(pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: int, imun la necunostinta, sansa de a bloca atacul corporal, sansa de a reflecta atacul corporal, semi-om
BRATARA: PV, patrunzatoare, aparare magie, semi-om.
COLIER: PV, critica, patrunzatoare, sabie, doua maini.
PAPUCI: PV, critica, sabie, doua maini, sansa la necunostinta.
CERCEI: aparare sabie, doua maini, semi-om
COIF: sansa de otravire, rezistenta magie, semi-om.

| Ionut_Minim_1996 explică (pentru William):

Iti multumesc din toata inima dar un singur lucru ai uitat
cat sa pun adica numere sti tu mai exact

| William a răspuns (pentru Ionut_Minim_1996):

Maxim. De exemplu pe arma: 15 critica, 15 patrunzatoare, 8% sansa la otravire, 12 int, 10 semi-om. Daca pe serverul pe care joci sunt bonusuri mai mari decat astea (20 critica, 20 semi-om etc) le pui pe alea.

| Ionut_Minim_1996 explică (pentru William):

Multimesc