| KrIsTiAnKrIsTy a întrebat:

i ofer funda cine ma ajuta la aceasta problema:

Am internet de la RDS si de cam 3 zile cade foarte mult, nu se deconecteaza iar pe modem sunt 4 beculete aprinse viteza de download este 0 kb/s si nu incarca nici un site.

Ce as putea sa fac in afara de sa i sun?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Poti sa ii suni sa vorbesti cu ei poate iti pot zice de ce nu merge acel modem ori til schimba.

2 Poate sa fie de la un semnal slab la acel modem (Modem la semnal full ai o viteza 7, 2Mbps-10Mbps max).

3 Ori sa fie de la DNS.

| KrIsTiAnKrIsTy explică (pentru DragomirMihail2020):

De modem sunt sigur ca e defect... cand pun cablurile in el se misca etc.

De cand am internetul nu am avut peste 2.3 mb/s viteza download si 5 mb/s upload.

Dar s-a cam rezolvat si-a revenit, totusi mersi

4 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Asa cum am zis (la etapa 3) problema poate sa fie de la DNS sa fie prea incarcat servarul de RDS.
Poate sa fie anumite zile unde este prea incarcat acel DNS de la servar si poti sa iti schimbi DNS sa te duci pe altu si nu vei avea nicio problema.

PS:Schimbare DNS te duci la o alta conexiune de la alt servar.
Probleme de asta o sa apara dar schimbati DNS cu GooGle daca se mai intampla.

| KrIsTiAnKrIsTy explică (pentru DragomirMihail2020):

Imi poti spune cum imi schimb dns? happy

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru KrIsTiAnKrIsTy):

Uite un Link ca sa nu iti mai dau teorie sa fie mai usor de inteles.
https://www.youtube.com/watch?v=qfSOUYV4sPY