| Ghenciulica a întrebat:

(iar am nevoie de voi) Mi-am pus windows 7 ultimate 64 bit si nu-mi merge metin2 ro imi apare o fereastra cand il deschid si dupa aia se inchide, inainte imi aparea trobelshoot si am facut sa nu mai apara trobleshoot dar nu se deschide. Ce pot face ca sa mearga?(FUNDA!)

Răspuns Câştigător
| ravy a răspuns:

1. Apasa butonul Start (StartOrb-ul) sau apasa tasta Win.

2. Click-dreapta pe Computer, apoi selecteaza Propriets.

2. Apasa pe Advanced system settings.

3. Deschide butonul Settings de la Performance, apoi apasa pe tab-ul Data Execution Prevention.

4. Bifeaza casuta Turn on DEP for all the programs and services except those I select.

5. Acum apasa Add si adauga Metin2 in lista cu exceptii.