| Keon a întrebat:

Am o mare problema. De vreo luna cand imi deschid laptop-ul imi apare sigla windows si cum se deschide acesta(Am windows 7 ultimate) insa cand sa imi apara dekstop-ul ecranul imi ramane negru si se vede doar mouse-ul. Cand il deschid in safe mod imi merge, dar cand il deschid normal nu. Va rog spuneti-mi ce sa fac! DAU CEA MAI MARE FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reinstaleaza Windows-ul.

6 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Daca ai facut un backup foloseste-l. Baga dvd-ul cu windowsul si booteaza. Cand iti deschide meniul vezi sa dai repair.
Din ce zici tu aici ai probleme cu windows explorer. Cand pornesti pc-ul si iti booteaza windowsul dar nu-ti apare cursorul apasa ctrl-alt-del si deschide task manager, la procese cauta exporer.exe, scoate-l fortat cu end process. Dupa, du-te la aplications in meniul de la task, dupa da pe new task, in fereastra de apare scrie explorer.exe. Vezi daca merge normal.

| Keon explică (pentru AlinKun):

La laptop-ul Samsung nu exista tasta delete...

| AlinKun a răspuns (pentru Keon):

Poti sa-mi spui modelul exact?

| K0sti a răspuns (pentru Keon):

E na...al tau o fi unicat! Vezi ca-i zice altfel, da exista!

| Keon explică:

Am reusit sa rezolv! Era o problema cu windows-ul cica cazuse. L-am reinstatlat si acum totul este la locul lui! Va multumesc pentru ajutor insa stiti regula pe TPU cel mai corect raspuns in timpul cel mai scurt castiga!

| iBaws a răspuns:

Reinsstalează Windows, e singura metodă posibilă de ați rezolva problema, aceeași problemă am avut-o și eu. Îți recomand să fi foarte atent când îți reinstalezi Windows, asigură-te că e Windows original licențiat.