| anonim_4396 a întrebat:

Salut tpu.Im merge jocul battlefield 4 pe configuratia pc meu?
procesor Intel pentiun g3420 3,20ghz
8gb ram
placa video 2 gb ddr 3 128 biti
Va rog frumos sa spuneti simcer daca suporta sau nu si la ce grafica low,mediu, high sau ultra.
FUNDA

Răspuns Câştigător
| ImTheBest a răspuns:

Cerinte Minime Battlefield 4 sunt :
CPU: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz, AMD Athlon X2 2.8 GHz or better
CPU Speed: Info
RAM: 4 GB
OS: Windows Vista SP2 32-Bit (with KB971512 System Update)
Video Card: 512 MB AMD Radeon HD 3870 / NVIDIA GeForce 8800 GT or better
Free Disk Space: 30 GB

Cerinte Recomandate :

CPU: AMD Six-core CPU, Intel quad-core CPU or better
CPU Speed: Info
RAM: 8 GB
OS: Windows 8 64-Bit
Video Card: 3GB AMD Radeon HD 7870 / NVIDIA Geforce GTX 660 or better
Free Disk Space: 30 GB

Sper ca te-am ajutat! Funda?

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca ai zice si ce rezolutie are monitorul si ce placa video e aia...

| anonymous00702 a răspuns:

Nu poti juca Battlefield 4 pe PC-ul tau.
Daca vrei sa iti farmi pc-ul baga jocul!
Daca vrei poti sa ma contactezi pe id mess: madalinbaica@yahoo.com
ca sa iti pun de ce nu iti merge

| Gh3oK1ll3r a răspuns:

Salut,
Ce model este placa video?
Ce rezolutie are monitorul tau?
Vrei sa-l joci singleplayer sau multiplayer?

| catalin542000 a răspuns (pentru Gh3oK1ll3r):

Rezolutie 1280X1024 modelul placii video MSI si vreau sa joc singalplayer.

| Gh3oK1ll3r a răspuns (pentru catalin542000):

In legatura cu placa video, modelul nu este destul de detaliat.
Poti afla,
In windows 7: la "Run" scrii "dxdiag"
In windows 8: la "search" scrii "dxdiag"
Dupa ce ti-a aparut fereastra respectiva, zi-mi ce scrie la "Display" la "Name".

| catalin542000 a răspuns (pentru Gh3oK1ll3r):

NVIDIA Geforce GT630

| Gh3oK1ll3r a răspuns (pentru catalin542000):

Bun, ti-ar merge pe Medium cu mai mult de 60FPS, adica perfect. Poate si pe High ti-ar merge fara probleme.