| AleGsZ a întrebat:

imi puteti spune cum fac sa fie activate aceste optiuni?

http://prntscr.com/bpb1q

6 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Start- scrii services.msc si dai enter. Vezi ca Power sa fie started si automatic

| AleGsZ explică:

Este asa cum ai spus, dar tot nu apar active.

| monstrulet a răspuns (pentru AleGsZ):

Foloseste butonu de "raspunde", altfel nu vad ca ai raspuns.
E posibil ca leptopul sa aiba un soft care sa se ocupe de power manangement si sa-ti dezactiveze optiunile de acolo.
Ce model ai?

| monstrulet a răspuns (pentru monstrulet):

De asemenea, trebuie sa fii administrator ca sa poti schimba setarile alea.

| AleGsZ explică (pentru monstrulet):

Am Samsung RV518 si am mai multe softuri pe-aici bagate, dar nu stiu care din ele se ocupa cu asta...

| monstrulet a răspuns (pentru AleGsZ):

Ia-le la rand pe toate din start-all programs. Trebuie sa aiba o interfata ceva, daca e instalat.
E posibil sa se cheme "Samsung fast start", "Battery Life Extender", "Power management", "Energy management".
Daca nu-l gasesti acolo, incearca sa-l cauti in control panel si sa-l dezinstalezi.
Nu ai instalat niciun alt program care sa-ti umble la setarile astea, nu? (De obicei programe de optimizare, gen tune-up)