| PicuMotanu a întrebat:

Imi spune si mie careva cum e cu platforma Origin? Am intrat pe platforma am vazut ca este tot un fel de steam dar scria ceva despre abonamente. Acum nu stiu va intreb trebuie sa platesti ca sa-l folosesti? Daca cumpar Battlefield 4 si Hardline trebuie abonament?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Nu trebuie sa platesti nimic! Iti explic pe scurt. daca cumperi un joc care nu e compatibil cu platforma origin nu-l vei putea juca online pe platforma origin si invers pe steam si altele... Unele jocuri sunt compatibile cu toate platformele dar cele mai multe, mai ales cele noi NU sunt compatibile! De ex. vrei sa cumperi NFS Heat si vrei sa joci online multiplayer, nu-l vei putea juca daca nu iti faci cont pe Origin deoarece din cate stiu numai Origin are acest joc. cat despre abonament pe origin e cam asa: iti faci cont si abonament 1 luna sau 1 an si vei putea juca gratuit o mare parte din jocuri printre care si cele noi sau care vor iesi. Nu mai trebuie sa cumperi jocul... DAR problema e ca atunci cand expira abonamentul nu vei mai putea juca nici un joc, va trebui sa prelungesti iar abonamentul sau cumperi jocul care ti-a placut! Cam asa sta treaba! happy