| Gospei12 a întrebat:

joc SAMP si am un laptop pe care cand intru In samp pe RPG.BUGGED.RO mi se face dintr-o data imaginea neagra si dupa asi revine dupa 2-3 secunde si ami apare In bara o avertizare ceva cu Graphic Acceleration si cate odata se blocheaza de tot si trebuie sa-l resetez (ce e de facut?). Si mai am un calculator pe ala am alta problema tot cu samp-u intru In el joc normal, am antre 30-60 fps pe el si cate odata parca sta In loc si dispar masinile si toti pleiery apar ca afk si nu se mai misca, dar an chat tot ami apar mesajele, l-am lasat vreo 1 ora si tot nu si-a revenit, (ce e de facut si cu pc-u?) ajutati-ma va rod

Răspuns Câştigător
| Methamfetamin a răspuns:

Pentru laptop. Poate in setarile jocului ai pus o rezolutie a ecranului mai mare decat detine laptop-ul tau. Pentru asta, intra in joc, apasa combinatia "lAlt + Enter", iti va aparea GTA SA in "window mode". Cand va aparea, intra in setari si schimba rezolutia ecranului dupa laptop-ul tau.
Pentru calculator. Cand stau playerii in loc, sau dispar masinile, nu inseamna numaidecat ca e din cauza ta. Sunt "cheateri" care intra pe server si il ataca cu "DDos" (informeaza-te despre acest termen). Dar, e posibil ca problema sa fie in calculatorul tau, pentru ca 30 - 60 e cam putin pentru un joc normal. Sunt cateva softuri care-ti pot mari FPS-ul.
1. GTA Shrinker (calitatea va fi mai proasta, dar viteza jocului va fi mai buna).
2. FPS Increaser.
3. Iti recomand sa intri in setarile jocului si sa pui "Game Effects Quality: Low"; "Anti Aliasing: Off"; "Draw Distance: la minim (dar nu 0, 3 este varianta cea mai buna".
Sper ca te-am ajutat. Succes!winking