| GigiBecali123321 a întrebat:

Salut TPU

La ce ma ajuta acest limbaj Java? Pot crea programe stiu, dar ma ajuta la crearea unor jocuri sau am nevoie si de C++

P. S Pentru cei care se dau mari ii invofrmez ca nu vrea sa fac un joc ca Metin2

Răspuns Câştigător
| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Da se pot face jocuri si in java (Minecraft) dar daca vrei 3d accelerat din placa video C++ dar in general la jocurile facute de companiile mari se lucreaza in mai multe limbaje.

2 răspunsuri:
| GigiBecali123321 explică:

Imi cer scuze ca am scris invofrmez in loc de informez si vrea in loc de vreau

| GigiBecali123321 explică:

Minecraft e naspa