| catalin542000 a întrebat:

La ets 2 nu inteleg la ce foloseste optiunea transmisie adaptiva economic, normal, putere maxima.
+ ca blocarea diferential la ce se foloseste?

Răspuns Câştigător
| Ironwin a răspuns:

Se refera la ce turatii sa schimbe vitezele, de exemplu la economic schimba la turatie cat mai mica a motorului iar la putere maxima la turatia unde ai cuplul maxim. Blocarea diferentialului se foloseste cand ramai blocat in zapada sau noroi si "trage" doar o roata si nu poti iesi, atunci blochezi diferentialul si vor trage ambele roti.