| bogdancuB a întrebat:

M-am plictisit. Vreau sa-mi spune-ti si mie niste idei de jocuri care s-ar potrivi pe urmatoarele cerinte ale calculatorului meu.
Procesor : Intel pentium 4 de 3, 6 ghz
Memorie : 4 gb rami
Place video : Intel G41 cipset de 512 mb

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Merge Aproape orice joc.
Jocuri:
PS:Nu ai zis genul de jocuri si din ce data vrei si tipul de joc.
The Contemporary Comforts of Divinity: Original Sin
How Jedi Duels Inspired a Cyberpunk Swordfighter
Zeno Clash II - Now Playing
Far Cry 3: Blood Dragon - Now Playing
The B-List - Wanted: Weapons of Fate
Among the Sleep: A New Perspective on Horror
City in a Bottle: Designing the Story of Watch Dogs
Watch Dogs - Out of Control Trailer
House of Horrors: Alan Wake
How to Be the Chuck Norris of the Zombie Apocalypse in Dead Island Riptide
FIFA 14 (FIFA 2014)
Soldier Front 2
Urmatorul Call of Duty se va numi Ghosts
Monster Hunter Online
Grand Theft Auto IV
Red Orchestra: Ostfront 41-45
4Story
Metin2
GTA V
GTA San Andreas
Splinter Cell: Chaos Theory
Red Faction: Guerrilla
Mirror’s Edge
Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth
Sins of A Solar Empire
Silent Hunter 3
Crysis
Burnout Paradise
NFS Most Wanted
NFS Most Wanted 2013
Zeno Clash
Left 4 Dead 2
Counter-Strike 1.6 Warzone
Quake 3
Supreme Commander: Forged Alliance
Battlefield 2
Mass Effect 2
Dragon Age: Origins
Star Wars: Knights of the Old Republic
ETC...

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Se cheama SPECIFICATII sau CARACTERISTICI, CONFIGURATIE HARDWARE daca vrei, nu cerinte! In alta ordine de idei, ai video onboard, asa ca i-as ruga pe cei doi papagali de mai sus sa ruleze jocuri ca Far Cry 2 sau GTA IV pe ce ai tu. Cind or sa reuseasca, o iau pe fiica-mea si o maninc cruda.
P.S. Cu maxim 120 RON gasesti o placa video dedicata foarte buna pentru sistemul tau (de vazut placi medii-high din 2007-2008, de-alde 9600 GT de la NVIDIA sau Radeon HD 3850).

| bogdancuB explică (pentru KodrutZ):

Man sorry dar imi merge far cry 2 am jucat mai demult poate 3 nu-mi merge dar 2 da cat sa zic de gta 4 nu l-am incercat sa vad + ca vreau sa-mi iau o placa video ca asta e varza sau el putin asta cred eu.

| KodrutZ a răspuns (pentru bogdancuB):

Cam orice placa video incorporata, chiar si alea bune, sint varza. FC2 la 640X480 cu detaliile la minim? Sa mearga inseamna macar un 25 fps+ la detalii macar medii, nu sa te chinui sa il joci.
@HaHaHa123: Daca ce are el e foarte bun, atunci eu ce am, naveta spatiala? (un PC sub medie pentru 2013, mai exact i3 2120, 8GB ram, HD 4770 cu 512 MB GDDR5, SSD 120+HDD 1TB) Sintem in 2013, nu 2009!

| Diavolcata a răspuns:

Far Cry 2
Counter Strik
Sa-mp
Etc.

| HaHaHa123 a răspuns:

Frate ai un pc foarte bun.Incearca urmatoarele:
Assasin`s Creed.
Prototype
Euro Truck Simulator sau 2
Driver San Francisco
City Car Driving Simulator
Call Of Duty (daca nu ma insel trebuie licienta).
Sunt multe jocuri. incearcale pe astea daca iti plac mie mi-au placut mult.Bafta