| AnonimFaraNume8 a întrebat:

ma puteti ajuta cu niste intrebari pe serverul de SAMP RO-RP?
Se consideră /do-ul " /do Geam?". Care frază este incorectă din următoarele?
RP-ul este corect, persoana cu care fac Roleplay știe la ce mă refer.
RP-ul este incorect, persoana cu care fac Roleplay poate înțelege orice și astfel nu se poate realiza un RP corect.
RP-ul este incorect, detaliile date sunt puține iar partenerul la Roleplay poate să nu înțeleagă la ce mă refer.
Care este cea mai corectă variantă de a coopera cu un polițist care te oprește în trafic, tu nefăcând nimic greșit?
Oprești mașina, scoți actele din torpedou și i le prezinți.
Oprești mașina, iar când vine lângă tine incepi să-l înjuri sau să tragi cu o arma în el.
Continui să conduci, iar dacă te prinde încerci să-l omori.
Când sunaţi la 911, va trebui să precizaţi locaţia într-un mesaj şi situaţia în altul. Aveţi voie să copiaţi mesajul de la "LOCAŢIE" la cel de la "SITUAŢIE"?
Doar în cazul în care este vorba despre ceva grav şi nu pot pierde timp să scriu mai mult.
Nu, regulamentul serverului interzice așa ceva.
Da, regulamentul serverului nu spune nimic despre aşa ceva.
Care dintre următoarele situații este realizată incorect?
După ce ai fost electrocutat de către taserul polițiștilor, să te ridici de la pământ și să fugi.
Să scoți un AK-47 din portbagajul mașinii și să-l vinzi.
Să cerșești în fața gării, unde este foarte multă lume
Dacă ai un caracter cu vârsta de 16 ani, care dintre următoarele acțiuni le poți face?
Am voie să îmi cumpăr o maşină
Am voie să îmi cumpăr o casă.
Nici o variantă nu este corectă.
Un jucător a sunat la poliție și a spus că ai o armă asupra ta și ești agresiv iar poliția ajunge într-un număr foarte mare. Care este cea mai corectă acțiune pe care urmează să o faci?
Las arma jos și mă las prins sau încerc să fug.
Dau /q pentru că s-a făcut metagaming.
Trag în polițiști pentru a scăpa.
Se consideră următoarea acțiune roleplay: "/me are un chip trist datorită certurilor avute cu soția sa". Care afirmație este corectă?
RP-ul este unul corect, complex, se specifică multe detalii iar partenerul de Roleplay se poate ajuta de informațiile date în /me.
RP-ul este incorect.
RP-ul este corect, dar ar fi fost și mai corect să fac acest RP cu două /me-uri separate.
Cum este corect să ajungi mai repede dintr-un loc în celălalt?
Alerg (și fac bunnyhop) pentru a ajunge mult mai repede.
Închiriez o mașină sau chem un taxi. Dacă nu am bani, merg pe jos.
Rog un administrator să te teleporteze.
Faci un accident. Nu ești rănit, dar celălalt șofer este. Cum procedezi?
Încerc să jefuiesc celălalt șofer, luându-i banii pentru reparații.
Îi cer politicos banii pentru reparații.
Sun la 911 și raportez accidentul.
Cum este corect să se procedeze cu un player care s-a pus intenționat în AFK în timpul unei acțiuni roleplay?
Fac RP în continuare cu el.
Aștept puțin lângă el și dacă rămâne AFK voi face o reclamație pe forum.
Îl omor pentru a-l scuti de acțiunea roleplay.

2 răspunsuri:
| Bogdan355 a răspuns:

Faci ce ai fi nevoit sa faci in viata reală..Si daca s-a pus afk intentinat faci raport si ii zici sa ii dea kick pentru AFK Si daca nu esti ranit si celalalt este suni la salvare ii acorzi primul ajutor. Cam ce se face in viata reala.
Funda?

| Debu_Cosmin_1999 a răspuns:

FireZone RPG (SERVER NOU)
Address:188.241.14.19:7777
Forum: FireZone.ucoz.ro
Se cauta STAFF!