| MihneaIsBack a întrebat:

Mi-am cumparat astazi o tastatura de gaming Genesis.
Vreau sa mentionez ca eu am un laptop ( a carei tastatura este stricata, si de aceea m-am hotarat sa-mi cumpar una separata). Ideea este ca eu la acest laptop am 2 locuri unde pot baga USB-ul, unul in stanga, altul in dreapta. Daca bag in cel din stanga mouseul, iar in cel din dreapta tastatura, mouseul functioneaza, dar tastatura nu. Daca bag tastatura in cel din stanga, iar in cel din dreapta mouse-u, merge TASTATURA.
Concluzie: Merge ori mouseul ori tastatura -doar in portul usb din partea stanga a laptopului-
Eu initial vreau sa le fac pe amandoua sa mearga, insa nu reusesc nicidecum. Vreau asa: Sa pun tastatura in portul usb din dreapta, iar mouseul in cel din stanga, dar daca fac asta, merge doar mouseul. M-am uitat si la "Devices and printers", dar acolo apare doar mouseul, nu si tastatura... Va rog frumos din toata inima sa ma ajutati. Am dat 300 de lei pe tastatura si nu vreau sa fi dat banii degeaba. OFER FUNDA, VOT, ORICE, dar va rog, ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| Dragos4SAD a răspuns:

Daca iti merge si mouse-ul si tastatura intr-un anumit port, nu este logic ca este de vina laptopul?

| MrHipHoper a răspuns:

Incearca sa mergi cu Laptopul la un service daca spui ca nu merge slotu-l pentru USB din dreapta...device-urile nu au nici o problema

| BoYkAn a răspuns:

Ai portul stricat s-au infundat incearca cu o periuta de dinti mai veche sa freci portul in interior si incearca dupa sa vezi