| RAppl22 a întrebat:

mi-am cumparat primul sistem de dextop PC facut de mine pe piese si a venit preinstalat cu linux ubuntu si am CD cu windows 7 home premium dar nu am licenta are ceva daca instalez windowsul pe pc? se intampla ceva cu sistemul de operare? (daca cineva poate sa-mi explice mai amanuntit va rog)
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Gasesti licente pe Google garla.Trebuie doar sa cauti.

Si in ce sens "nu are licenta"? Adica nu vezi serialul scris pe nicaieri pe CD / plic CD? Daca da, atunci e posibil sa fie prestabilit acel serial, adica atunci cand instalezi Windowsul sa nu ti-l mai ceara.

Si nu, nu se intampla nimic atata timp cat urmezi pasii corecti de instalare Windows: bootare, partitii, etc...