| DrTerrible a întrebat:

Mi-am descarcat recent Mafia 2 si am o problema. Cand vreau sa intru in el apare iconita aia mica pe mijlocul ecranului se face full screen iar apoi se face tot ecranul roz si imi intra ca in desktop doar ca se vede roz...si trebuie sa dau ctrl+alt+delete sa isi revina. Va rog ajutati-ma. Eu zic ca am cerinte bune. 8 gb ram si placa video e Intel de 1 gb. FUNDA

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andyeyes99 ai dreptate, dar conteaza si de unde il descarci. De exemplu, eu il am cumparat pe Steam, si merge pe PC slabut.

| andyeyes99 a răspuns:

Placa ta Intel nu are 1 gb si aia nu e facuta pentru jocuri. E o placa super slaba doar sa joci un counter ceva sau jocuri vechi. Daca vrei sa joci mafia 2 iti trebuie o placa video dedicata, iar ce ai tu acolo este integrata. Si sa stii ca puterea unei placi video nu sta in memoria ei ci in frecventa procesorului si a memoriei.

| DrTerrible explică (pentru andyeyes99):

..interesant. Cu placa asta asa slabuta am jucat Splinter Cell, Max Payne 3! Si eu zic ca au cerinte mai mari decat mafia 2 in fine mersi oricum! Si inca ceva
as putea schimba placa video... tinand cont ca e laptop (Sony vaio)?