| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut un server de cs si m-am gandit sa adaug niste pluginuri. Am copiat amxx-ul,sma-ul si in cs strike,addons,amxmodx,configs, plugins trebuie sa scriu de ex adaug comanda gag : admin_gag.amxx. Deci am adaugat gag si imi merge, dupa aceea am incercat destroy si nu a mers : din ce cauza ca am urmat toti pasii ca la gag si am scris admin_destroy.amxx. Ce trebuie sa fac ca nu doar la destroy imi da eroare si la fuckoff,admin_join_ip,etc. Cum pot face sa le citeasca pe toate? Multumesc anticipat, ofer funda + vot.

PS : Am win 7 ultimate.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema rezolvata. Multumesc FatFrumos. CLOSED!

| NOBody3872 a răspuns:

Dami si mie adresa serverului tr rog.

| anonim_4396 explică (pentru NOBody3872):

Am ip dinamic, momentan nu-l hostez pana nu rezolv cu pluginurile. Deci daca dau un restart la router, s-a dus. Dar poftim ip-ul : 192.168.1.2:27015

| AHappyDay a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ip-ul asta 192.168.1.2:27015 trebuie.Asta nu se duce cand dai restart.E generat de router.Ca sa se poate conecta cineva la seerveru tau trebuie sa ii dai ip-ul tau real pe care il aflii aici: http://whatismyipaddress.com/
Cu ip-il 192.168.1.2:27015 numai tu te poti conecta.Ca sa il hostezi gratis intra pe no-ip.
Uite aici un tutorial despre cum se face svr, cum sa pui pluginuri, pluginuri utile, tutorial host gratuit no-ip si altele.De precizat hostul de la no-ip nu iti tine serveru up, face doar ca serverul sa nu se mai conecteze pe ip(care daca e dinamic e inutil) ci pe nume.Ca serverul sa fie up tot timpul pc-ul tau trebuie sa fie deschis non-stop.
http://www.freakz.ro/forum/view-post-2530429.html? #2530429