| My3rT a întrebat:

Mi-am facut un server de Metin2 prin Hamachi. Dar am o problema, am ip dinamic, asa ca va rog cine stie sa foloseasca no-ip am facut cont l-am instalat tot dar nu merge sa intre alti playeri va rog dati add la id : felyxxl_nebundelegat2 si imi dai mass. Multumesc

4 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Aiceai problema tu ai instalat cele doua network.
Hamachi
Netul tau ExsadNvidia)
Si setez totul la IP de hamachi.
Ai facut cont pe no-ip.
Acel scris trebuie sa apara la mc.Sau la root.
Si ca sa mearga si la playeri trebuie sa dezactivezi Windows Firewall.
Ori IP ori metin2blaservergame.com
Intelegi.

PSbig grinAU IGNOR DACA MA BAGATI LA ID DE MES FARA DISCUTI.

| My3rT explică (pentru Mihail2020):

Daca poti sa ma ajuti baga id meu sau lasamil pe al tau. am incercat toate posibilitatile dar nu a mers.

| lalabend a răspuns (pentru Mihail2020):

Salut moartea am si eu nevoie de ajutorul tau contacteaza-ma terog

| Mihail2020 a răspuns (pentru My3rT):

Ca sa mearga.
Network 2 adaptoare:1 Hamachi 2 Netul tau.
Trebuie sa apara ceva de genu Nvidia 10mb/100mb etc la netul tau.
Setezi totul la hamachi adica de loghezi in masina virtuala. Si dai sysinstall=configuration=network=em0 =cancel 2 ori=Setezi
Si dai /etc/rc.d/netif restart si dupa ce apare ceva dai reboot.
Dar inainte sa faci aceea setare dai inapoi ana la exit.
Si setezi in Router si bagi No-IP.Si ai setat pe hamachi ip si in loc de ip ai numele ala.