| HESOYAMbruh a întrebat:

Salut TPU, mi-am instalat recent forza horizon 4 dar cand sa il deschid imi apare o fereastra cu o poza a jocului in mijloc si dupa dispare si se inchide si fereastra fara sa lase vreun mesaj de ce s-a inchis... si am incercat cam toate modalitatile de pe net: sa resetez aplicatiile de la xbox, sa reinstalez jocul, sa sterg toate aplicatiile de la xbox, sa dezactivez game mode la windows, sa o deschid printr-un fisier.bat, sa ii setez niste chestii in command prompt, am cam ramas in pana de idei pentru ca nimic nu functioneaza! Am windows 10 pro 20h2 si imi face la fel si la forza horizon 3 si totusi am niste componente destul de bune care ar putea rula fara probleme cele doua jocuri...

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Aha. Si e instalat de pe Microsoft Store sau de pe ''surse''?

| HESOYAMbruh explică (pentru Wr3nch):

Imi face la fel si de pe "surse" cum iti place tie sa le spui si de pe magazin

| LRS a răspuns:

Salut, si eu am aceeasi problema, e din cauza de la versiunea de windows, nu are legatura cu componentele tale, foarte multi au problema asta dar vad ca inca niciun semn de rezolvare.

| Andron_Alberto_1989 a răspuns:

Ai incercat sa faci update la driverele de la placa video? Mie unul imi intra in joc se incarca si cand sa dau play aparea un ecran gri si apoi se inchidea jocul.Insa de cand am facut update-ul la driverele de la placa video merge perfect.