| Victor1996 a întrebat:

mi-am luat de curand o placa video noua Nvidia GTX 1050 Ti si acum cand intru in anumite jocuri de exemplu farming simulator 19 sau euro truck simulator 2 din cate am observat setarile jocului s-au modificat, fata de cum erau cu vechea placa video dar problema e ca atunci cand sunt in joc se incarca tot iar cand sa incep jocul ma scoate pur si simplu pe desktop fara nici un mesaj/eroare.

8 răspunsuri:
| Cosmin89321 a răspuns:

Nu merita overclockingul pe placi vechi si ieftine, eu am un 1050, ai grija cu oc ca o arzi usor pentru o diferenta foarte mica in performanta. Instaleaza driverele de la nVIDIA daca nu ai facut asta.

| Victor1996 explică (pentru Cosmin89321):

Driverele le-am instalat pentru ca placa video mi-o arata dar intru in joc, adica in meniu iar cand incep jocul atunci iese, am modificat setarile am reusit sa intru dar dupa un anumit timp cand selectez anumite moduri (farming simulator 19) care inainte imi mergeau ma scoate pur si simplu fara nici un mesaj sau eroare

| Victor1996 explică (pentru Cosmin89321):

Nu am facut overclocking deloc pana acum.

| Cosmin89321 a răspuns:

In cazul asta incearca sa reinstalezi jocul, poate se rezolva

| C._Madalin_Andrei_1999 a răspuns:

Am pățit și eu fenomenul ăsta. Închide Chrome și vezi dacă se mai repetă. Are legătură cu Desktop Window Manager (dwm.exe) pe care îl bulversează browser-ul. Eventual scoate-l de tot și instalează pe curat ultima versiune de browser. Dacă nici așa nu merge, sterge video.txt si config.cfg.

| Victor1996 explică (pentru C._Madalin_Andrei_1999):

Folosesc firefox, dar la ce te referi sa sterg video.txt si config.cfg? De la joc sau?

| C._Madalin_Andrei_1999 a răspuns (pentru Victor1996):

Ai OC pe GPU de aia iese din joc

| Victor1996 explică (pentru C._Madalin_Andrei_1999):

Poti sa imi spui te rog, de unde pot sterge video.txt si config.cfg?