| TheSkull a întrebat:

Mi-am schimbat windosul si acum pe net imi tot da o eroare: Something went wrong while displaying this webpage.
Cum o pot rezolva am toate driverele am Adobe flash si folosesc google chrome

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Descarca MalwareByte Antimalware de aici: http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.

ATENTIE! Devirusarea o faci din SAFE MODE!

SAFE MODE - este un mod de diagnosticare ce functioneaza pe toate sistemele de operare Windows, si care necesita o configuratie minima si drivere generice. Safe mode reprezinta pornirea windows-ului cu un numara minimal de functii necesare pentru lucru. Asa ca, mai jos vei gasi un mic ghid prin care vei afla cum poti intra in Safe Mode fara probleme.
Cum pot sa intru in Safe Mode?
1. Restarteaza calculatorul
2. Apasa butonul F8 pana cand iti apare Advanced options Menu (Reporneste computerul si apasa tasta F8 de pe tastatura inainte de a aparea ecranul de boot al sistemului de operare - tasta o apesi de mai multe ori si repede pana iti apare imaginea de mai jos)
3. In meniul care apare alege "Safe Mode" sau "Safe mode whit networking"
"Safe mode networking" e la fel ca "Safe Mod" doar ca include si internetul.
Vezi foto: http://img534.imageshack.us/img534/3794/windowssafemode.gif
4. Iesirea din "Safe mode" se face simplu, restartam calculatoru si alegem optiunea "Start windows normaly"
Daca nu reusesti sa rezolvi problema in "Safe mode" poti alege si "Last known good configuration" – optiunea aceasta intoarce sistemul la starea optima.
Vezi foto: http://windowsgeek.info/wp-content/uploads/2011/03/5cir12.gif
5. Asteapta ca sistemul de operare sa incarce anumite fisiere necesare deschiderii lui.

Descarca Kaspersky Virus Removal Tool
http://www.kaspersky.com/antivirus-removal-tool-register
Instaleaza-l, scoate cablul de Internet/modem/etc, opreste protectia real-time(scutul) a antivirus-ului instalat in PC si scaneaza full cu acest utilitar.La terminarea scanarii dezinfecteaza/sterge toate fisierele detectate.Restart,activeaza protectia antivirus, conecteaza cablul de internet/modem/etc.

9 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ca sa nu mai stau eu sa desenez, vezi video aici http://youtu.be/PIrHkhjyB4c

| TheSkull explică (pentru neluL):

Eu ma refer cum sa nu imi mai dea acea eroare aici imi arata doar cum sa inchid pagina

| neluL a răspuns (pentru TheSkull):

Ce antivirus ai?
De fapt inchide antivirusul si vezi daca mai ai eroarea.

| TheSkull explică (pentru neluL):

Nu am rolling on the floor

PS: nu degeaba esti expert raspunzi imediat si bine big grin

| TheSkull explică (pentru neluL):

Mama mia chiar daca nu merge tot iti dau funda la cat ai scrie big grin

| neluL a răspuns (pentru TheSkull):

Usor, nu te grabi si ...merge!

| TheSkull explică (pentru neluL):

Dupa ce s-a terminat scanarea i-am dat Ok si dupa nu scrie nicaieri show results

| TheSkull explică (pentru neluL):

Dar a aparut un text document la care zicea files detected memory modules etc si la toate era cu 0

| neluL a răspuns (pentru TheSkull):

DEZINSTALARE COMPLETA GOOGLE CHROME
Asigura-te ca extensiile fi? ierelor sunt afi? ate. Iata cum trebuie sa procedezi: acceseaza meniul Start > Control Panel (Panou de control), dublu clic pe Folder Options (Op? iuni folder), clic pe View (Vizualizare) -> asigura-te ca este debifata caseta de selectare „Hide extensions for known file types" (Se ascund extensiile pentru tipurile de fi? iere cunoscute). Acum da clic dreapta pe acest link; https://support.google.com/chrome/answer/resource/remove.txt clic pe-> Salvati linkul ca? i, salveaza cu numele de fi? ier ca-> remove.reg (selecteaza „Toate fi? ierele" ca tip de fi? ier). Iesi complet din Google Chrome, da dublu clic pe remove.reg pe desktop, în fereastra de confirmare, da clic pe Yes (Da) apoi clic pe OK. Introduci urmatoarea comanda rapida de la tastatura: tasta Windows +E pentru a deschide Windows Explorer, în fereastra Windows Explorer care apare, introduci în bara de adrese una dintre urmatoarele op? iuni:
Windows XP %USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Google;
Windows Vista/Windows 7/Windows 8 %LOCALAPPDATA%\Google;
Sterge folderul Chrome din directorul care se deschide. Google Chrome ar trebui acum sa fie dezinstalat.
Acum da un restart si Curata registry cu CCleaner. http://www.piriform.com/CCLEANER
Descarca si instaleaza GOOGLE CHROME in limba Romana - http://www.google.com/intl/ro/chrome/browser/

| neluL a răspuns (pentru TheSkull):

Descarca MalwareByte Antimalware de aici: http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.

ATENTIE! Devirusarea o faci din SAFE MODE!

SAFE MODE - este un mod de diagnosticare ce functioneaza pe toate sistemele de operare Windows, si care necesita o configuratie minima si drivere generice. Safe mode reprezinta pornirea windows-ului cu un numara minimal de functii necesare pentru lucru. Asa ca, mai jos vei gasi un mic ghid prin care vei afla cum poti intra in Safe Mode fara probleme.
Cum pot sa intru in Safe Mode?
1. Restarteaza calculatorul
2. Apasa butonul F8 pana cand iti apare Advanced options Menu (Reporneste computerul si apasa tasta F8 de pe tastatura inainte de a aparea ecranul de boot al sistemului de operare - tasta o apesi de mai multe ori si repede pana iti apare imaginea de mai jos)
3. In meniul care apare alege "Safe Mode" sau "Safe mode whit networking"
"Safe mode networking" e la fel ca "Safe Mod" doar ca include si internetul.
Vezi foto: http://img534.imageshack.us/img534/3794/windowssafemode.gif
4. Iesirea din "Safe mode" se face simplu, restartam calculatoru si alegem optiunea "Start windows normaly"
Daca nu reusesti sa rezolvi problema in "Safe mode" poti alege si "Last known good configuration" – optiunea aceasta intoarce sistemul la starea optima.
Vezi foto: http://windowsgeek.info/wp-content/uploads/2011/03/5cir12.gif
5. Asteapta ca sistemul de operare sa incarce anumite fisiere necesare deschiderii lui.

Descarca Kaspersky Virus Removal Tool
http://www.kaspersky.com/antivirus-removal-tool-register
Instaleaza-l, scoate cablul de Internet/modem/etc, opreste protectia real-time(scutul) a antivirus-ului instalat in PC si scaneaza full cu acest utilitar.La terminarea scanarii dezinfecteaza/sterge toate fisierele detectate.Restart,activeaza protectia antivirus, conecteaza cablul de internet/modem/etc.