| Hanzu_Radu_1996 a întrebat:

nu stiu daca am ales o categorie foarte buna dar va rog daca stiti sa raspundeti. Problema mea este ca de vreo 3 luni nu-mi mai merge sonoru ( dintr-o data nu mai mergea ) si ma gandeam ca poate stie cineva de la ce e.
Trebuie sa mentionez ca eu am boxe si jos in unitate cand bagi mufa de la boxe cam facea fite si trebuia sa o misc sa mearga, oare e de la mufa acea? am miscat-o dar nu mai merge deloc, sau e de la ceva din unitate dar ce-i pot face sa mearga iar si daca e sa fie stricat si eu sa nu-i pot face nimic cui il pot duce sa-l repare, va rog frumos un raspuns si sa nu raspundeti gen : verifica daca l-ai bagat in priza sau de astea ca nu are legatura, am totu bagat si nu merge. UNDE IL POT DUCE LA REPARAT DACA CHIAR TREBUIE REPARAT SONORU CA SA MEARGA?

Răspuns Câştigător
| TonyBarbu a răspuns:

Exista trei posibilitati:

1. Contactele de la placa de baza s-au largit si in cazul asta te poti duce la un service it sa le stranga la loc, sau iti iei alta placa de sunet.

2. Boxele au ceva probleme fie la mufa fie ele integral, le poti verifica in alt device (telefon, mp3 player...)

3. Driverul de sunet, verifica in device manager (daca ai windows) daca sunt toate "chestiile" alea instalate sau iti apare ceva cu semnul exclamarii.

| Hanzu_Radu_1996 explică (pentru TonyBarbu):

Eu am windows 7 ultimate dar mi-a expirat, poate sa fie de la asta?

| TonyBarbu a răspuns (pentru Hanzu_Radu_1996):

Nu, sigur nu este de la asta.