| MichaelKinGzZz a întrebat:

O lista de jocuri pe care sa le incerc pentru aceste specificatii

i3-4000M CPu 2. 4Ghz. Ram : 8GB. Intel HD Graphics 4600 2GB.

Stiu ca nu este cine stie ce Piesa. Dar mai vreau sa incerc si alte jocuri comparativ cu ce am pe el si de asta intreb... Oricum Dau Funda happy

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De incercat poti oricare joc.
Daca merge cu lag-uri, poti ajuta prin modificarea setarilor jocului.
Trebuie sa ai grija doar ca rezolutia respectiv fps-ul ales pentru joc sa fie cat mai mica pentru a functiona fara lag-uri, respectiv rezolutia jocului sa fie identica cu ceea a monitorului.
Astfel obtii rapiditatea ceea mai mare pentru prelucrarea imaginilor.

Totodata, este bine sa folosesti windows 7 cu 64biti, fiindca versiunile ulterioare consuma mai multe resurse.

| MichaelKinGzZz explică (pentru Bula):

Știu aceste lucruri și mersi pentru sfat. Dar repet am cerut o listă în ideea în care cineva o să împărtășească așa cu mine ce jocuri a jucat sauuuuu ce joc i-sa părut de top (Favorit)

| MarinasChristy a răspuns:

Ai putea sa ne spui ce jocuri ai jucat deja si astfel sa ne ajuti si pe noi sa iti dam un sfat

| MichaelKinGzZz explică (pentru MarinasChristy):

Red Alert (Tot ce cuprinde)
Warcraft
GTA San Andreas
GTA Vice City
GTA 3
GTA 4
GTA 5 + Online
UpLink
HackNet
Terraria
StarDew Valley (Top Favorite)
Planet Coaster
Move Or Die (N00b)
Mortal Kombat Komplete Edition
MapleStory 1 (Astept sa porneasca si 2)
Heavy Metal Machines
Toata seria HALF Life
Guns of Icarus
Guacamelee
Gigantic
Galactic Junk League
DarkOrbit
Farm Together (Top Favorite)
Euro Truck Simulator 1/2
The Escapist 1/2
The Elder Scrolls V: Skyrim (Top Favorite)
Dota 2
StarCraft
HeartStone (HearthStone)
OverWatch
The DarkNess II (Top Favorite)
Wonderland
Talisman Online
WoW
Metin 2
Minecraft
4Story
Zodiac Online
Imvu (LOLOLOLOLOLOL)
Club Cooee
OurWorld
CrossOut
Cs:Go
BroForce
The Binding of Isaac
BalanCity
World of Tanks (Si cam tot ce intra in World of)
Total War Arena
Watch Dogs
FiveM
Sa:MP
Amnesia (Tot)
OutLast
Left for Dead
Team Fortress 2
StreamLine
Spec Ops: The Line
Serious Sam (Tot ce cuprinde)
Duke Nuke (Tot ce cuprinde)
StarBound
Saints Row (Tot ce cuprinde)
Portal (Tot ce cuprinde)
PayDay 1/2
Orion
PC Building Simulator
Layers of Fear
Si muuuullltttt mai multe... Dar ma intind grav