| Razvan_Neta_1998 a întrebat:

Pot transforma telefonul android in adaptor wireless? La modul ca vreau sa transfer internet de la o unitate mai veche prin intermediul telefonului sub forma de wireless pentru laptop. Stiu ca intrebarea e cam neclara dar va rog sa ma ajutati.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intrebarea este clara dar nu se poate. Poti face altceva, Poti sa iei un adaptor Wireless si un router. Routerul il conectezi la reteaua de net. Adaptorul il pui pe computer si ai internet Wireless pe telefon si pe laptop.

| Razvan_Neta_1998 explică (pentru Salontanul):

Vroiam sa fac hotspot cu internet primit prin usb de la pc. Dar am vazut ca pentru a face reverse tether trebuie sa fie telefonul rootat si imi e frica poate stic cv