| OneTap a întrebat:

Skinurile de pe arme, din CS:GO pot disparea din inventar? Gen daca e Factory New poate ajunge la Battle Scarred? Si daca ajunge pot sa il reconditionez?

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Skin-urile o data deblocate, nu vor tranzitiona de la o stare la alta. Factory new, ramane asa in permanenta. O alta chestie de luat in seama este gradul exact de uzura al unui skin. Acest grade poate avea o valoare intre 0 si 1, dupa cum urmeaza:
1.00 - 0.45 : Battle Scarred (BS)
0.45 - 0.38 : Well -orn (WW)
0.38 - 0.15 : Field tested (FT)
0.15 - 0.07 : Minimal Wear (MW)
0.07 - 0.00 : Factory New (FN)
Pentru a vedea aceasta valoare, trebuie sa inspectezi skin-ul in joc, si sa apesi pe i-ul incercuit din partea de jos.
Aceasta valoare poate face ca 2 skin-uri field tested, sa varieze usor in aparenta din cauza ca le difera "wear rating", de exemplu: un skin field tested de 0.16 s-ar putea sa coste mai mult decat un skin field tested de 0.30, sau chiar invers cel cu 0.16 sa coste mai putin decat 0.30, deoarece s-ar putea ca un skin sa arate mai estetic la valoarea de 0.30

1 răspuns:
| Kushhh a răspuns:

Nu. Gradul de uzura va fi acelasi.