| gamer01 a întrebat:

spuneti-mi un sait de pe care pot downloada jocuri pentru mac...

Răspuns Câştigător
| gamer01 explică (pentru neluL):

Nu merge, imi apare ca sa downloadez mai multe file-uri dar eu nu stiu cum sa le dezarhivez

| neluL a răspuns (pentru gamer01):

Le dezarhivezi cu RAR 4.10 beta 2 for Mac OS X. Nu ai RAR Mac OS X instalat in pc? Da click dreapta pe pachul descarcat si ->extract to...numele fisierului.
RAR 4.10 beta 2 for Mac OS X este aici:
http://www.rarlab.com/rar/rarosx-4.1.b2.tar.gz
De la fiecar joc descarci toate linkurile de descarcare si la dezarhivare il dezarhivezi doar pe primul si automat se dezarhiveaza toate si se formeaza un singur folder cu jocul -->>>dupa care il instalezi.

| gamer01 explică (pentru neluL):

Imi ia mult timp pina le downloadez pe toate

| gamer01 explică (pentru neluL):

Le-am dezarhivat si daca dau clik de 2 ori pe arhiv nil dezarhiveaza

| neluL a răspuns (pentru gamer01):

Daca l-ai dezarhivat ->acum cauta imaginea ISO (instalerul)a jocului si dublu click pe el ->porneste instalarea!

| gamer01 explică (pentru neluL):

Nu e nimic cu ISO

| gamer01 explică (pentru neluL):

Cind le arhivez imi apare o mapa cu toate file-urile pe care le-am arhivat

| neluL a răspuns (pentru gamer01):

Iti trebuie un program cu care instalezi imaginea ISO -> ToastMount
http://toastmount.sourceforge.net/