| Marcus13 a întrebat:

Stie cineva cum sa bootez windows 7 in format iso pe DVD?(daca se poate cu cat mai multe detalii)

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa inteleg ca vrei sa scrii o imagine iso pe CD sau vrei sa creezi o imagine iso cu Windowsul tau?! A boota inseamna a porni un sistem de pe un mediu (CD, HDD sau stick). De pe un mediu cu imagine iso nu poti sa bootezi. Cand scrii o imagine iso pe un mediu ea se dezarhiveaza ca o arhiva rar, ace, etc.