| NoNamemartes a întrebat:

stie cineva jocuri sa ma jocuri pe steam sau nu neaparat care le pot downloada sa ma joc cu un prieten, gen ca minecraftu-l sa facem casa etc... in afara de mc si creativerse bineinteles! !

Răspuns Câştigător
| Jakye a răspuns:

Salut,
Încearcă:
» Portal 2 (Există opțiunea Co-Op unde poți rezolva puzzle-uri cu prietenul tău)
» Terraria
» Garry's Mod (Poți face orice, poți lua un Addon pentru Minecraft de exemplu, poți testa bombe nucleare cu prietenul tău, poți chiar să spawnezi SCP-096 și să te distrezi cu prietenul tău.
» Half-Life Deathmatch
» Battlezone 98 Redux
» Unturned
» Left 4 Dead 2 (L4D2)
» BIGFOOT (Nu este un joc prea cunoscut. Trebuie să îl prinzi pe BIGFOOT, este multiplayer, uite și un link http://store.steampowered.com/app/509980/BIGFOOT/)
» Counter Strike 1.6/GO (Există multe moduri de joc, inclusiv să poți consturi)

| NoNamemartes explică (pentru Jakye):

Altele mai ai?

| Jakye a răspuns (pentru NoNamemartes):

Salut,
» Euro Truck Simulator 2
» World of Tanks Blitz
» Team Fortress 2

4 răspunsuri:
| Doc_Marty_1998 a răspuns:

Terraria

| sGj a răspuns:

Pai sunt destul de multe depinde de pc:
-> Unturned
-> The Forest
-> San Andreas Multi Player (Samp) (Asta nu chiar construiesti dar este distractiv daca joci pe un server rpg cu un prieten)
-> Terraria