| Emckill21 a întrebat:

stiu ca este o intrebare cam ciudata, dar, as vrea sa va intreb si eu ceva.Ce considerati voi ca trebuie bun la un youtuber, nu neaparat de filmulete cu jocuri, in general tot adica.Un program de randat (schimbarea calitati video-ului) chestii de genu.adica as vrea sa fac ceva original pentru ca am foarte mult timp dupa ore si vreau sa imi ocup timpul cu ceva adica as vrea niste sugestii, orice daca se poate. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| iamcringe a răspuns:

E greu pentru a fi un youtuber.
1. Iti trebuie progrem de filmat.
Eu recomand bandicam sau hypercam.
2.Sa ai un limbaj bun. Adica daca scrii ceva in timp ce filmezi sa nu scrii ceva urat.
3.Fa ceva in care vizionatorii sa ramana cu gura deschisa. Filmeaza o parte foarte tarte a unui joc.
Sper ca te-am ajutat.

| Emckill21 explică (pentru iamcringe):

Pai...dar nu ai si vreun program de randat video-uri? adica na sa schimbe rezolutia in 1080 P?

| MethodMan a răspuns:

1.Nu iti trebuie "Program de filmat", nu te baza pe bazaconia asta.Ai cumva i7 cu 16 gb ram si 2 placi video si rulezi aproape orice? Nu.In cazul asta, trebuie o "PLACA DE CAPTURA SPECIALA".
2. Daca vrei sa folosesti, foloseste HyperCam/BandiCam.
3.Cu cat esti mai deschis, mai coerent si mai distrat, cu atat mai bine.
4.Glumele.
5.Atitudinea.Cu cat mai "neinfricat" sau nu cu atat mai bine!
Nu stiu ce sa-ti mai recomand, ti-am zis asa in mare, eu imi prefer Youtuberii preferati idioti in general, asa ca nu-ti pot sugera asta laughing.

| iamcringe a răspuns (pentru MethodMan):

Pai o placa de captura costa vreo 200 de lei si poate omul nu are destui bani sa cumpere unul. Dar e o idee buna.