| Laggosul73 a întrebat:

Stiu ca exista site-uri de genul,, Game Debate,, dar totusi vreau sa cer parerea unor oameni care au jucat Doom 2016. Stiu ca pe Game Debate imi da Fail, dar stie cineva daca e bine optimizat? Sau daca mi-ar merge in 30 FPS-uri cu boostere?

Răspuns Câştigător
| TutorialsGaming1000 a răspuns:

Salut! In primul rand, ce PC / laptop ai? In al doilea rand, boosterele nu te ajuta cu aproape nimic, ce fac ele de fapt este sa inchida procesele din task manager eliberand cati MB RAM, deci o sa ti-l boosteze cu maxim 1-2-3 FPS-uri. Ai putea totusi sa faci overclock la placa video, dar ai grija, deoarece se poate arde.

3 răspunsuri:
| TutorialsGaming1000 a răspuns:

Cu acea placa video nu prea cred ca o sa-ti mearga, de abia duce GTA V pe Low-Medium. Schimb-o cu un GTX 750 TI si n-o sa ai probleme.

| edalBX a răspuns:

In primul rand, trebuie sa zici ce pc ai, ca sa intrebi daca iti merge...
Il al doilea rand, jocul este exceptional de bine optimizat.

| Laggosul73 explică:

Ok. Am o placa video de rahat, dar asta este, o sa o schimb in cateva luni. Am 8 GB Ram, Intel Xeon E5450, AMD R7 240 2GB. Multumesc mult