| NicolaeMihai a întrebat:

sunt ne lamurit cu o problema ..pe un site am vazut multeee pareri despre ce windows e mai bun in functie de sistemul de operare in mare parte pe Cs 1.6, acum eu nu stiu daca mie mi se potriveste XP, 7 ultimate etc..asa ca va intreb pe voi ca sa rulez CS 1.6 bine fara probleme, pe acest sistem: AMD E1-6010 1.35 ghz, 4 gb ram, amd radeon r2 graphics cu 400 si cv mb parca si 500hdd, eu oricum o sa-mi iau Windows 7 Ultimate, o sa ruleze ok pe acest windows sau mi-ar trebui altul?

Răspuns Câştigător
| florinflorescu a răspuns:

Procesorul e slab, dar cred ca ai destul rami sa ruleze win7. daca vezi ca iti merge greu eu iti recomand win xp 2 sau xp3.

| NicolaeMihai explică (pentru florinflorescu):

Multumesc de sfat, oricum am mai avut 7 si cred ca era bine, dar poate o sa iau si XP ca stiu ca are consum la memorie mai putin si as putea juca mai bine, acum nu stiu depinde de mine.

1 răspuns: