| XPraFF a întrebat:

un prieten de-al meu vrea sa ia un desktop pentru GAMING si vreau sa ii mearga la maxim aceste jocuri:

Crysis 3

Far Cry 2/3

BattleField 2/3

Gta IV...etc

Mai jos gasiti detaliile :

1. La ce va fi folosit PC-ul: Gaming

2. Bugetul maxim: 2.300 RON

3. Rezolutia si diagonala monitorului: Nu are(vrea sa fie inclus in pret)

4. Componente care se pastreaza de la vechiul sistem; Nimic

5. Daca preferati anumite magazine sau modalitati de plata (ex: rate fara dobanda): Altex,Emag, MediaDOT, CEL. Modalitatea de plata va fi in numerar la sosirea coletului!

2 răspunsuri:
| Hitback a răspuns:

Dai pe pc garage si baietii te vor ajuta http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/ fa un wishlist eventual.

| afowuliahf a răspuns:

Si eu am cautat un astfel de pc in special unitate eu am dat pe ea doar 1000 de lei si e belea merg toate jocurile astea perfect, tu cum ai 2300 poti sa iei un amd six core 8gb ram placa de baza de gaming etc dar faza e nu de la magazin merita sa iei ci din bucati caci la magazin cu ce iti zisai eu costa si 4000 de lei dar din bucati(nu la mana a doua noi noute) iesi doar la cam vreo 1500 de lei