Întrebare recomandată | KNz9898 a întrebat:

Salut, caut un site din afara gen Amazon sau Ebay, dar sa pot plati numerar la sosirea coletului. Gasesc asa ceva sau numai online se face plata?

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu exista un asemenea site. Plata la primirea coletului presupune riscuri pentru vanzator. Nimeni nu si le asuma, mai ales daca trimite la sute de km.

| CuriousStuff a răspuns:

Daca vrei sa comanzi din afara Romaniei nu poti plati ramburs, adica atunci cand ti se livreaza, orice plata se face la plasearea comenzii. Si in Romania site-uri asa diversificate ca Amazon si Ebay nu sunt. Emagul incearca, dar nu se ridica la inaltimea primelor doua.

| Alejay a răspuns:

Sunt pachete de afara si nu poat trimite ei ramburs ca nu au cash on delivery cu ROMANIA, deci numai online!