| Barbu_Robert_1994 a întrebat:

Va rog ajutati-ma in urmatoarea problema: Am o unitate cu procesor amd athlon 2800+ 1.80 Ghz 1GB RAM 128 MB video 80 GB HDD. Vreau sa vad filme online sau videoclipuri online(youtube, 220 trilulilu etc.) si nu pot, ruleaza sacadat si video si sunetul. Tin sa mentionez ca am bifat hardware acceleration, am instalat driverele am flash player(Adobe). Nu merge nici pe chrome nici pe IE nici pe Opera sau firefox. Nu vreau raspunsuri gen elibereaza chace-ul am instalat win xp sp3 si win 7 ult. x64. DAU FUNDA URGENT!

5 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

La 1 gb ram nu ai voie sa instalezi win 7, mai ales pe 64, instaleaza xp-u ca e cel mai bun pentru ce ai tu, problema e ca au cam evoluat programele si au si ele cerinte cat de cat, nu ai spus ce placa video dar la 128 mb pare sa fie mult sub ce se cere acum. Nu prea ai ce sa faci decat sa upgradezi putin. Oricum cu maxim 1 milion sau 2 poti sa iti iei niste piese second hand, gen un dual core la 50 de lei si o placa mai buna ca a ta dar slaba ca pentru filme.
E mai naspa la second hand daca nu esti din Bucuresti ca majoritatea de pe forum.computergames.ro sunt din Buc.

| Barbu_Robert_1994 explică (pentru EnvyU):

Prietene eu ma uit la filme online pe 64 MB placa onboard si nu merge pe 128 MB... Nvidia fx5200, ce imi trebuie racheta sa ma uit la filme online?

| EnvyU a răspuns (pentru Barbu_Robert_1994):

Atunci schimba pe onboard si vizionare placuta

| Barbu_Robert_1994 explică (pentru EnvyU):

Acelasi lucru

| Barbu_Robert_1994 explică:

Pe alt PC astept raspunsuri...