| XxXBossXxX a întrebat:

Va rog sa ma ajutati.
De curand am cumparat de pe Steam un joc de 10euro counter strike global offensive si niste bani pentru el "5euro" sa-mi cumpar chestii in game.
Am o intrebare.
NU RADETI!
Am folosit cardul lui tatal meu fara sa stie.
Are un card de la Unicredit tiriac bank.
Am facut schimb valutar din lei in euro.
Cum fac acuma?
Poate el sa afle, adica ii vine o factura ceva peste 30 de zile?
Daca da, cum pot face sa nu afle, nu stiu daca a aflat dar cand am cumparat ceva de pe steam a spus ca am fonduri si cumparatura ii acceptata si am primit banii.
Ajutati-ma nu vreau sa afle, cum fac?

Răspuns Câştigător
| Entryon a răspuns:

Pai, din cate stiu, nu are cum sa afle, dar daca merge la banca si face extras, ii arata tot ce s-a intamplat pe card.
Iti recomand sa iti faci un cont PayPal, e mai usor de administrat, mai ales ca am fost in cazul tau acum 2 ani cu acelasi joc, tot de pe steam, dar am exagerat prea mult, am ajuns la 400 de lei. Atunci a aflat.

| laurentiu80 a răspuns (pentru Entryon):

Eu am deschis in jur de 20 de cutii, si nu mi-a cazut arme nici macar de 5 euro laughing

2 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Steam-ul nu trimite absolut nicio factura acasa. Dar v-a afla in momentul cand isi va verifica banii.Se poate verifica si pe internet, prin internet banking, daca tatal tau stie de asa ceva, si acolo arata data si ora, cand s-a facut anumite tranzactii de pe card.