| Lucian_Olteanu_2003 a întrebat:

vreau sa cumpar o unitate are 8gb ram procesor i5 si un terra spatiu de stocare.
Placa video este Intel. Graphics 2000
La la ce rozolutie as pute sa ma joc la gta 5 sau fifa 18 sau farming simulator 2017?
Si mai este o unitate procesor i5 4gb ram 500 gb spatiu de stocare si placa video ge force gt 710
Care este mai bun

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

GeForce GT 710 este mai buna decat Intel Graphics 2000.

In acelasi timp, trebuie sa stii ca GeForce GT 710 este o placa video cu (aproape) cele mai slabe performante din seria GeForce 7xx (mai slaba decat ea este doar GeForce GT 705).

Asadar, nici unul dintre cele doua sisteme nu este de gaming. Chiar daca il alegi pe cel cu placa video mai buna, tot nu trebuie sa te astepti la cine stie ce performante in jocuri (mai ales cele mai noi).

| marian37 a răspuns (pentru flixbuster):

Cred ca pe al doilea sistem s-ar putea sa ii mearga titlurile mentionate la rezolutii de sub 800x600 in jur de 30fps. A intrebat la ce rezolutie se poate juca, la 30fps te poti juca laughing