| Lucian_Olteanu_2003 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar o unitate care are urmatoarele piese.
-procesor i3 3320 3.3 Ghz
-8gb ram
-placa video Ge force gt 710
-500 gb spatiu de stocare
Aceasta unitate spune ca ese dedicata de gaming

5 răspunsuri:
| marian37 a răspuns:

E mai mult de multimedia decat de gaming. Spune cati bani ai si iti gasesc eu altul, ASTA NU E BUN.

| Lucian_Olteanu_2003 explică (pentru marian37):

Pai intre 1000 si 1300lei

| marian37 a răspuns (pentru Lucian_Olteanu_2003):

Https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3224260/
Aici este un pc pe componente care depaseste suma. Ii mai poti adauga o placuta de 4gb ram identica iar pe viitor, vei mai putea adauga o placa video dedicata. Cu 8gb ram, pc-ul duce orice joc pe detalii scazute de preferat sa ai un monitor 720p.
https://m.emag.ro/......DRR969BBM/
Asta este o varianta mai scumpa si aproximativ la fel de buna. Faza este ca la aceasta nu ii poti pune nimic pe viitor, va trebuii sa il schimbi cu totul. In 1300lei nu joci mai nimic.

| Driver1998 a răspuns:

Salut, procesorul strica mult aici... Are 2 nuclee reale si 4 virtuale chiar daca este de 3.3 Ghz
Recomand sa te orientezi pe un i3 Quad Core macar. Fundita?

| marian37 a răspuns (pentru Driver1998):

Un g4560 este tot dual core si merge perfect cu un 1050ti. In banii aia cumperi doar procesorul (i3 8100)si placa de baza.