| Cretu_Daniel_1993_e6md a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez o placa video ddr3 iar placa mea de baza este ddr2, ar fi vreo problema?

Răspuns Câştigător
| Marius_Alin_P._1990 a răspuns:

Fix asta ma intrebam acum 2 saptamani cand aveam placa pe ddr 2 laughing) Nu este nicio problema, poti inlocuiio placa pe ddr 2 cu una pe ddr3, iti zic din propria experienta.Ai incredere, bafta! Funda? big grin

1 răspuns:
| CPAElites a răspuns:

Da.
Daca placa video este ddr3 inseamna ca e vreo petarda..Strange bani si cumpara minim un r7 240 gddr5! costa 310 lei.