| cutean a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un Xbox360 sau un PS3 ce sa aleg? Am auzit ca la Xbox360 poate da o eroare si nu mai merge Xbox-ul si la PS3 se arde repede procesorul! Va rog ajutat-ma si nu vreau ca, consola sa fie de pe okazii sa mai stiu eu... daca stiti dati-mi un link de la mediagalaxy sau altex! MS anticipat!

Răspuns Câştigător
| Elucris a răspuns:

OK, lasă-mă să te ajut. The Red Rind of Death este o eroare foarte, foarte comună pe Xbox-ul 360 original (peste 53% din unități au dat peste eroarea asta). Cu versiunea Slim, problema a fost rezolvată. Sigur, erorile se pot întâmpla, dar The Red Ring of Death nu mai poate apărea (pentru că au scos LED-urile de la butonul de porninre, dar nu asta e ideea).

Acum, dacă vrei să iei în considerare ambele sisteme (deși încă recomand un PC), va trebui să iei în considerare cele mai noi versiuni (PlayStation 3 Super Slim și Xbox 360 E). Ambele au avantaje și dezavantage.

PlayStation 3:
+ Online gratis.
+ Mult mai multe exclusivități.
+ Mai mult spațiu de stocare (până la 500 GB).
= Vine inclusă cu PlayStation Move, ce îți captează mișcarile și le transmite în jocul pe care îl joci (doar unele jocuri), dar nu poare fi folosit decât în jocuri.
- Serviciu online inferior Xbox Live.
- Jocurile care apar pe ambele console sunt de obicei mai bune pe Xbox 360 (din punct de vedere vizual, dar și performanță), dar există excepții (GTA V, de exemplu).

Xbox 360:
+ Serviciu online mult mai bun.
+ Jocurile care apar pe ambele console sunt de obicei mai bune pe Xbox 360 (din punct de vedere vizual, dar și performanță), dar există excepții (GTA V, de exemplu).
= Poate folosi Kinect, ce îți captează mișcarile și le transmite în jocul pe care îl joci (doar unele jocuri), dar și în alte ocazii.
- Mai puțin spațiu de stocare (până la 320 GB).
- Mai puține exclusivități.

Sper că te-am ajutat cu alegerea ta. Să îmi spui ce ai ales.

Încă îți poți lua un PC, totuși.

4 răspunsuri:
| cutean explică:

Vreau sa va spun ca doresc doar xbox360 sau ps3 nu altele

| Elucris a răspuns:

De ce nu îți iei un PC? Dacă ai nevoie de ajutor, îți configurez eu unul.

| alexqwerty123 a răspuns:

Nu da nici o eroare Xboxu deci alege

| cutean explică (pentru alexqwerty123):

Eu am auzit de,, The red ring of death'' http://www.youtube.com/watch?v=HEBkL4D9skI

| Elucris a răspuns (pentru cutean):

OK, lasă-mă să te ajut. The Red Rind of Death este o eroare foarte, foarte comună pe Xbox-ul 360 original (peste 53% din unități au dat peste eroarea asta). Cu versiunea Slim, problema a fost rezolvată. Sigur, erorile se pot întâmpla, dar The Red Ring of Death nu mai poate apărea (pentru că au scos LED-urile de la butonul de porninre, dar nu asta e ideea).

Acum, dacă vrei să iei în considerare ambele sisteme (deși încă recomand un PC), va trebui să iei în considerare cele mai noi versiuni (PlayStation 3 Super Slim și Xbox 360 E). Ambele au avantaje și dezavantage.

PlayStation 3:
+ Online gratis.
+ Mult mai multe exclusivități.
+ Mai mult spațiu de stocare (până la 500 GB).
= Vine inclusă cu PlayStation Move, ce îți captează mișcarile și le transmite în jocul pe care îl joci (doar unele jocuri), dar nu poare fi folosit decât în jocuri.
- Serviciu online inferior Xbox Live.
- Jocurile care apar pe ambele console sunt de obicei mai bune pe Xbox 360 (din punct de vedere vizual, dar și performanță), dar există excepții (GTA V, de exemplu).

Xbox 360:
+ Serviciu online mult mai bun.
+ Jocurile care apar pe ambele console sunt de obicei mai bune pe Xbox 360 (din punct de vedere vizual, dar și performanță), dar există excepții (GTA V, de exemplu).
= Poate folosi Kinect, ce îți captează mișcarile și le transmite în jocul pe care îl joci (doar unele jocuri), dar și în alte ocazii.
- Mai puțin spațiu de stocare (până la 320 GB).
- Mai puține exclusivități.

Sper că te-am ajutat cu alegerea ta. Să îmi spui ce ai ales.

Încă îți poți lua un PC, totuși.